C0DE.DES1GN.GAME

Zajęcia dla dzieci w wieku od 8 do 15 lat.

 

Celem kursu C.D#G jest zwiększenie twórczego udziału w nowych technologiach. Uczniowie będą potrafili tworzyć samodzielnie proste strony internetowe oraz własne gry. Będą lepiej radzić sobie z rozwiązywaniem problemów oraz z logicznym myśleniem. Zwrócą uwagę na to, jak wykonane są profesjonalne projekty stron i gier oraz ile pracy trzeba w nie włożyć. Nauczą się jak współpracować w grupie oraz jak komunikować swoje potrzeby, ale przede wszystkim będą mieli szansę wprowadzać swoje pomysły w życie. 

Na zajęciach C0DE.DES1GN.GAME uczniowie nauczą się:

 

1

Podstaw programowania, które zawiera w sobie nie tylko umiejętność posługiwania się określonym językiem komputerowym, ale również uczy logicznego myślenia i kreatywnego poszukiwania rozwiązań. Do nauki programowania wykorzystujemy takie narzędzia jak Tynker, Code Studio, Atom, Construct 3.

2

Tworzenia zachwycającej grafiki komputerowej np.  jak stworzyć identyfikację wizualną swoich projektów, jak tworzyć grafikę do aplikacji interaktywnych oraz gier komputerowych. 

3

Tworząc własny team, dzieląc się rolami i zadaniami, grupa tworzy własną grę i stronę internetową. Projekty mają charakter prospołeczny, dotyczą takich wyzwań jak np. smog, nietolerancja, traktowanie zwierząt. 

4

Podejście mentorów do ucznia to relacja partnerska, co skutkuje lepszą komunikacją i mocno dowartościowuje samoocenę uczniów.

 

Dostosowujemy zajęcia do każdej grupy.
Dlatego przed zajęciami rozmawiamy z opiekunami i ich podopiecznymi. Nasi uczniowie nie powinni być zasypywani setką dodatkowych zajęć, po których nie mają siły na własne poszukiwania.

Posługujemy się językiem polskim i angielskim.
Wykorzystujemy oprogramowanie po angielsku.

Zajęcia trwają dwa semestry, od Października do Czerwca.

Raz w tygodniu 90 min (w niektórych przypadkach zajęcia mogą się przedłużyć,
jeżeli grupa uzna, że powinna dokończyć aktualne zadanie)

Miesięczny koszt: 160 PLN/os.

Miejsce: WST w Katowicach, ul. Rolna 43 (Brynów) 

Terminy: Poniedziałek 17.00, Środa 17.00 

Ilość miejsc ograniczona.

 

 

keyboard_capslock Back to Top